Pobudzaj chwasty do kiełkowania, eliminuj je i pozbywaj się szkodników

Agregaty mulczujące znajdują głównie zastosowanie w uprawie ścierniska po zbożach i rzepaku. Są to maszyny idealne do pierwszych uprawek pożniwnych. Brona mulczująca Rolmako SpringExpert tworzy mikroklimat w górnej warstwie gleby i wykorzystuje wilgoć zawartą w gruncie do szybkiego i równomiernego kiełkowania nasion chwastów. W następnym etapie brona SpringExpert wygrabia chwasty i niszczy je na etapie liścienia, co pozbawia np. ślimaki ich głównego źródła pożywienia. Prowadzi to do zmniejszenia populacji ślimaków dodatkowo rozbijając ich gniazda. Podobny efekt osiąga się dla eliminacji kretowisk. Solidne brony do słomy SpringExpert zostały opracowane z myślą o szybkiej pracy i maksymalnym efekcie uprawowym. Opcjonalne talerze z przodu nacinają glebę zapewniając jej napowietrzenie oraz doskonale kopiują teren, co gwarantuje równomierną pracę sekcji roboczych. Talerze mogą zostać zastąpione agresywnym wałem tnącym lub włóką Crossboard. Przy prędkości do 25 km/h brona mulczowa rozbija strukturę słomy i zapewnia szybszy rozkład. Brony nadają się również do wyrównywania gleby i tworzenia drobnej wierzchniej warstwy ziemi przed lub po uprawie.

Jedno urządzenie do zastosowania
w uprawie ścierniska i przed siewem

SpringExpert to brona mulczująca, dzięki której uzyskasz wzrost plonów oraz wysokiej jakości uprawę ścierniska zaraz po zbiorach, przed przygotowaniem gleby pod kolejną uprawę. Może zostać użyta również wczesną wiosną. SpringExpert to idealna maszyna do taniego i szybkiego wyrównywania i ocieplania wierzchniej warstwy gleby po zimie, co przyspiesza wschodzenie wiosennych upraw. Wysoka wydajność urządzenia jest możliwa dzięki przemyślanej konstrukcji brony SpringExpert, która może pracować z prędkością roboczą 25 km/h. Dzięki swojej konstrukcji maszyna może być agregowana nawet z ciągnikami o mniejszej mocy przy dużej szerokości roboczej, a jednocześnie niskim zużyciu paliwa. Jest to urządzenie, które wyrywa i równomiernie rozprowadza resztki pożniwne na ściernisku. Uprawa ścierniska jest wtedy znacznie szybsza i efektywniejsza niż tradycyjnymi metodami. Możliwe jest doposażenie urządzenia w siewnik poplonów APV z dmuchawą pneumatyczną lub hydrauliczną.

Ogranicz środki chemiczne i koszty eksploatacji maszyn

Wytrzymałe, długie palce brony mulczującej pracują na głębokości do 3 cm. Efektem ich działania jest równomierne rozmieszczenie słomy, dokładne wytrząśnięcie nasion oraz zniszczenie samosiewów i chwastów. Wibrujące palce robocze wstępnie mieszają resztki pożniwne z ziemią wyrzuconą przez opcjonalne przednie talerze robocze. Agregaty mulczujące przerywają parowanie wody z gleby. Pozostawiona na polu ziemia tworzy swoisty mikroklimat sprzyjający kiełkowaniu samosiewów i nasion chwastów, które można zwalczyć w kolejnym zabiegu. Rolmako oferuje jako opcję dodatkowy rząd talerzy tnących lub wał nożowy do rozdrabniania resztek pożniwnych, który dodatkowo łamie łodygi przy ziemi w ukierunkowany sposób, aby pobudzać szybkie schnięcie resztek pożniwnych. Pozbawia to szkodniki ich siedliska. W drugim przejeździe broną mulczową SpringExpert, kultywatorem lub broną talerzową osiągamy doskonały efekt zwalczania samosiewów zbóż i chwastów, który stanowi skuteczną oraz tanią alternatywę dla stosowania herbicydów.

Budowa maszyn1. Tylna belka z oświetleniem
LED

Opcjonalnie belkę z oświetleniem LED można wyposażyć w ramkę tablicy rejestracyjnej z podświetleniem dla maszyn, które będą zgłaszane w urzędzie komunikacji.

2. Trzypunktowy układ zawieszenia

Masywny układ zawieszenia służy jako element nośny brony mulczowej. Solidna wieża trzypunktowego układu zawieszenia czyni maszynę wytrzymałą i odporną na obciążenia.

3. Pręty mulczujące

Pięciorzędowa sekcja robocza prętów o wymiarach 16×750 mm, których układ zapewnia duże zachodzenie na siebie poszczególnych elementów roboczych. Wszystkie rzędy prętów można łatwo ustawić hydraulicznie z kabiny ciągnika.

4. Regulacja kąta natarcia pręta

Zmiana kąta roboczego w zależności od warunków polowych w celu uzyskania optymalnej uprawy odbywa się w wygodny sposób za pośrednictwem sterowania hydraulicznego. Szybka zmiana nacisku jest bardzo ważna przy zmieniających się warunkach polowych.

5. Włóka równająca, przedni rząd talerzy lub wał nożowy

Sterowana hydraulicznie włóka równająca nadaje się szczególnie do wiosennej uprawy gleby, wstępnego wyrównywania powierzchni. Talerze są odpowiednie do napowietrzania gleby bez jej podnoszenia. Ostre noże wału zapewniają doskonały efekt cięcia resztek pożniwnych.

6. Hydrauliczna regulacja przedniego narzędzia

Niezależnie od tego jakie narzędzie zastosujemy przed główną sekcją roboczą sterowanie odbywa się zawsze hydraulicznie. Zastosowany dzielnik strumienia pozwala precyzyjnie i równo ustawić przednią sekcję do pracy na wszystkich częściach ramy.

7. Elementy płużne PREMIUM

W maszynie zastosowano znane na całym świecie systemy uprawy gleby składające się z ogólnie dostępnych podzespołów roboczych wyłącznie w najwyżej osiąganej aktualnie jakości od wysoko wyspecjalizowanych dostawców.

8. Węglik spiekany

Elementy robocze uzbrojone w węglik spiekany zalecane są przy największych obciążeniach w gospodarstwach wielkoobszarowych lub w usługach uprawiających ziemie niezakamienione. Płytki z węglikiem spiekanym pozwalają na zwiększenie nawet 7-krotnie czasu eksploatacji elementów roboczych brony mulczowej czy innych maszyn wykorzystywanych w uprawie gleby.

9. Solidna przewymiarowana rama maszyny

Solidna konstrukcja ramy to najważniejszy z elementów maszyny uprawowej. Ilość stali wykorzystywana przy budowie maszyny sprawia, że są to masywne narzędzia uprawowe pozwalające na wykorzystanie dużych mocy nowoczesnych ciągników rolniczych oraz będące inwestycją na wiele lat eksploatacji w gospodarstwie.

10. Jakościowa stal

Uzyskanie jakościowego wyrobu końcowego jest możliwe wyłącznie przy udziale w produkcji jakościowych wyrobów hutniczych, dlatego przy wytwarzaniu ramy maszyny uprawowej używamy gatunkowych szwedzkich stali drobnoziarnistych S500MC i S700MC.

11. Obróbka laserowa blach, rur i profili

Zastosowanie technik laserowych do produkcji maszyn rolniczych umożliwia wycinanie w gatunkowych, twardych blachach, gdzie otworowanie zwykłą metodą wiórową jest utrudnione i kosztowne.

12. Śrutowanie stali i malowanie proszkowe

Odpowiednie przygotowanie detali maszyn w połączeniu z malowaniem proszkowym sprawia, że otrzymana powłoka jest trwała i wytrzymała. Nie trzeba się martwić dodatkową konserwacją czy skomplikowaną pielęgnacją.

13. Zrobotyzowane spawanie

Precyzja i powtarzalność komponentów maszyny jest możliwa dzięki automatycznemu spawaniu. Wszystko po to, aby zapewnić Państwu możliwie najlepsze wykonanie podzespołów. W swoich zasobach posiadamy najnowocześniejsze zrobotyzowane urządzenia, dzięki którym wykonujemy najbardziej wymagające prace spawalnicze.
Wyposażenie
Standardowe
  • Pięć rzędów sprężyn wykonanych z pręta o średnicy 16 mm (MADE IN GERMANY), długość palca brony 750 mm, hydrauliczna regulacja docisku pręta roboczego. Brona mulczowa 6,0 m oraz 7,5 m zbudowana jest na ramie dwu-częściowej, wersja 9,0 m jest podzielona na trzy sekcje robocze. Rama jest składana hydraulicznie do pozycji transportowej. Maszyna jest wyposażona standardowo w nogi postojowe. Talerze tnące OFAS oraz wał nożowy ProCut to opcje dostępne jako dodatkowe wyposażenie.
Wyposażenie
Opcjonalne
  • Talerze tnące OFAS 460 mm
  • Wał nożowy 375 mm ProCut (HARDOX)
  • Piasty SKF do talerzy tnących OFAS 460 mm
  • Przednie tablice odblaskowe
  • Tylna belka z oświetleniem LED
  • Siewnik poplonu APV z dmuchawą hydrauliczną